Шпанците едвај со Австралија, Германците се мачеа но ја победија Саудиска Арабија (ВИДЕО)

Шпанија дојде до првата победа на ЛОИ во Токио, триумфирајќи минимално со 1-0 против селекцијата на Австралија.

Стрелец на победничкиот гол за Шпанците беше Ојарзабал во 81. минута од натпреварот.

 

И Германија се мачеше во пресметката со Саудиска Арабија. По првиот пораз од Бразил, Германците сега дојдоа до триумф од 3-2 благодарение на голот на Удукаи во 75. минута.

Се вчитува...