Што направи голмане? Соиграчот на Даци во Вестерло прими комичен гол (ВИДЕО)

Вчера на натпреварот со Мускрон, голманот на Вестерло Јенсен прими пресмешен гол. Уште во 10. минута, лошо реагираше по една вратена топка, па наместо во теренот, ја упати кон неговиот гол.

Сепак, за негова среќа тука беше Даци кој постигна два гола, и со тоа ја спаси ситуацијата, односно на крајот Мускрон триумфираше со 4-3 и ги освои бодовите.

 

 

Се вчитува...