Што се случува во Минхен – Германија израмни, па веднаш следуваше „студен туш“ (ВИДЕО)

Германија се наоѓа во големи проблеми откако по 70. минути игра има негатива против Унгарија од 1-2. Германците во 66. минута преку Каи Хаверц успеаја да израмната на 1-1, но само две минути подоцна Шафер донесе ново водство за Унгарија.

Со овие резултати моментално елиминирана е Германија, бидејќи Португалија успеа да израмни против Франција на 2-2 со голот од пенал на Кристијано Роналдо.

Голот на Хаверц можете да го погледнете на следниот линк. 

Голот на Шафер можете да го погледнете на следниот линк.

Се вчитува...