Синот на Бекам, Ромео, започнува фудбалска кариера во САД

Ромео Бекам, синот на легендарниот англиски фудбалер Дејвид Бекам, потпиша професионален договор со Форт Лудердејл, клуб од третата американска лига.

Ромео пред неколку дена го прослави својот 18-ти роденден, а секако еден од најубавите подароци за полнолетство е договорот со клубот, кој се натпреварува во американската лига 1.

Младиот Бекам би можел да дебитира на првиот следен натпревар во Форт Лудердејл, ноќта помеѓу сабота и недела, кога водечкиот тим на „Црвените волци“ од Чатанога, Тенеси, пристигнува во Флорида.

За потсетување, Дејвид Бекам е еден од сосопствениците на Интер Мајами.

Поранешниот англиски ас има 46 години. Омажен е за Викторија, поранешна членка на некогаш ултра-популарната поп група Спајс Грлс, има три сина, Бруклин (22), Ромео (18), Круз (16), како и ќерка Харпер Севен (10). За време на својата богата кариера, популарниот Бекс играше за Манчестер Јунајтед, Реал Мадрид, ЛА Галакси, Милан и Пари Сен Жермен. Ги бранеше боите на репрезентацијата на Англија на 115 натпревари.

 

 

 

Се вчитува...