Сите детали од финалето во Лигата на шампионите кои ги пропуштивте (ВИДЕО)

Европската фудбалска федерација (УЕФА) објави краток филм за финалето во Лигата на шампиоите во кое Ливерпул го совлада Тотенхем со 2-0. Од подготовките за просторијата за прес-конференција, преку подготовките на стадионот, натпреварот и доделувањето на медалите. Ако мислевте дека сте го погледнале секој детаљ од финалето, размислете уште еднаш.

Се вчитува...