Сите осминафинални парови на Европско првенство 2020

Со завршувањето на натпреварите од групата Ф познати се сите осминафинални двојки на Европското првенство 2020. Најинтересно се очекува да биде на мечевите меѓу Англија и Германија и Португалија – Белгија.

Интересно се очекува да биде и на мечевите Холандија – Чешка како и Хрватска – Шпанија. Украина која заврши како третопласирана во групата Ц каде беше и Македонија ќе игра против Шведска која стигна до првото место во групата Е, а неизвесен ќе биде и мечот меѓу Велс – Данска.

Италија против Австрија ќе биде голем фаворити за пласман меѓу осумте најдобри на стариот континент.

1/8 ФИНАЛНИ ПАРОВИ ЕВРО 2020:

ИТАЛИЈА – АВСТРИЈА

БЕЛГИЈА – ПОРТУГАЛИЈА

ФРАНЦИЈА – ШВАЈЦАРИЈА

ХРВАТСКА – ШПАНИЈА

ШВЕДСКА – УКРАИНА

АНГЛИЈА – ГЕРМАНИЈА

ХОЛАНДИЈА – ЧЕШКА

ВЕЛС – ДАНСКА

Се вчитува...