Скандал на ЕВРО 2024: Член на албанската делегација сексуално вознемирувал работничка во хотел

Скандалозна вест од Германија, каде што е откриено дека член на албанската делегација која учествувала на ЕВРО 2024, сексуално вознемирувал работничка во хотел, пренесуваат германските медиуми.

Тоа се случило во околината на Дортмунд, во базата на Албанија за време на Европското првенство. Според информациите, не се работи ниту за фудбалер, ниту за тренер, а тоа лице веднаш било вратенхо во Албанија.

Ужасниот чин се случил непосредно пред мечот со Албанија, кој се играше на 24. јуни. Албанија ги заврши настапите во групната фаза откако загуби од Италија и од Шпанија, а ремизираше со Хрватска.

Се вчитува...