Словенечки коментатор е интернет сензација: Слушнете како го прослави првиот гол на ЕП по 24 години (ВИДЕО)

Словенечката фудбалска репрезентација по пауза од 24 години одново се најде на собирот на најдобрите европски фудбалски репрезентации. А, во првиот натпревар во Германија, Словенија извелече и реми против фаворизираната Данска благодарение на одличниот удар на Јанша во 77. минута од средбата.

Првиот гол на Словенија на големиот шампионат по пауза од 24 години бурно го прослави и словенечкиот коментатор на телевизијата „Спорт Клуб“ па набргу стана и интернет сензација.

Се вчитува...