Снимка која многумина загрижи: Марадона не може да оди… (ВИДЕО)

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Марадона има сериозни проблеми со коленото. Аргентинецот едвај оди, може да се забележи од видео снимка од тренингот на мексиканскиот второлигаш Дорадоса.

Диего со помош на асистентот доаѓа на тренинг. Според најавите, ќе мора на итна операција на коленото…

„Марадона нема ‘рскавица меѓу коските, бутната коска се потпира директно на фубулата, што е навистина болно“ – објасни лекарот на Марадона, Херман Очоа.

Се вчитува...