Солзите радосници на Меси по пласманот во финалето на Копа Америка го обиколија светот (ВИДЕО)

Еден од најдобрите фудбалери во историјата, Лионел Меси на залезот на богатата кариера има шанса да освои уште еден трофеј со својата Аргентина откако изминатата вечер самиот тој ја предводеше својата репрезентација до финалето на Копа Америка со триумф над Канада од 2-0.

Капитенот на Аргентина не ги криеше емоциите по пласманот во седмото финале со Аргентина, а камерите го „условија“ со солзи радосници со што 37-годишникот веднаш стана хит на социјалните мрежи.

 

Се вчитува...