Сон и феноменалниот гол против Барнли се добитници на наградата Пушкаш (ВИДЕО)

Кореецот од редовите на Тотенхем, Хеунг Мин Сон е добитник на наградата Пушкаш за најубав погодок во 2020 година.

Сон го доби традиционалното признание од ФИФА за погодокот против Барнли.

 

На традиционалниот избор на најдобрите според ФИФА, досега е доделена и наградата за голман на годината, која ја доби Мануел Нојер.

Се вчитува...