Сопругата на Антиќ со моќна порака како последен поздрав

Продолжуваат да пристигнуваат пораки од сите страни во знак на последен поздрав до Радомир Антиќ, откако прославениот српски стратег почина вчера на 72-годишна возраст.

Најмоќната пристигна од неговата сопруга Вера, која го мина целиот живот со Радомир, љубота почна од училичните клупи, а потоа секаде го следеше Антиќ и како играч и како тренер.

Животот е среќа за оние кои го живеат за да победат, Радомир Антиќ“, напиша Вера Антиќ на својот профил на инстаграм.

View this post on Instagram

 

“Život je srećan za one koji ga žive da bi pobedili” Rade ❤️

A post shared by verarade (@verarade) on

Се вчитува...