Состави ЛШ: И Покетино и Гвардиола без класичен шпиц

За нешто помалку од еден час Пари Сен Жермен ќе го пречека Манчестер Сити во вториот полуфинален натпревар во Лигата на шампионите. И Маурисио Покетино и Пеп Гвардиола се одлучија на овој меч да почнат без стандарден шпиц.

Покетино како и против Баерн Минхен така и со Сити ќе стартува со Мбапе, Нејмар и Ди Марија во нападот, додека Пеп ќе нападне со Фил Фоден како лажна деветка.

ПСЖ: Навас, Бекер, Кимпембе, Маркињос, Флоренци, Паредес, Гуеј, Верати, Нејмар, Ди Марија, Мбапе.

МАНЧЕСТЕР СИТИ: Едерсон, Вокер, Стоунс, Диаш, Кансело, Родри, Гиндоган, Де Бруине, Силва, Махрез, Фоден.

Се вчитува...