СОСТАВИ: Маино ќе стартува за Англија, без изненадувања за Словачка

Англија и Словачка од 18 часот ќе го одиграат својот осминафинален натпревар на Европското првенство во Германија. Дуелот ќе се игра на „Ауф Шалке“ арената во Гелзенкирхен, а двајцата селектори ги објавија и стартните постави.

Заемна во репрезентацијата на Англија е Коби Маино кој ќе стартува заедно со Деклан Рајс во средината на теренот, откако Александер Арнолд не беше на ниво во групната фаза.

Англија: Пикфорд, Вокер, Стоунс, Гуехи, Трипие, Маино, Рајс, Сака, Белингем, Фоден, Кејн

Словачка: Дубравка, Пекарик, Вавро, Шкрињар, Ханчко, Дуда, Лоботка, Куцка; Шранц, Стрелец, Хараслин

Се вчитува...