Спектаклуарно отварање на Евро 2020, Фолксваген ја „возеше“ топката до центарот (ФОТО+ВИДЕО)

Европското првенство 2020 и официјално е отворено, а во него силите први ќе си ги одмерат Турција и Италија. Покрај спектакуларниот огмомент пред почетокот на мечот, истиот доби и новитет со тоа што Фолксваген џип ја „водеше“ колата до центарот на теренот.

Се вчитува...