Спинацола во ноември се враќа на фудбалските терени

Фудбалерот на Рома, Леонардо Спинацола ќе се врати на тренинзите на почетокот на ноември. Италијанскиот репрезентативец во четвртфиналето против Белгија на Европското првенство доживеа тешка повреда на ахиловата тетива.

Левиот бек е во Рома од 2019 година, а претходно беше дел од Јувентус, од каде заминуваше Емполи, Ланчано, Сиена, Аталанта, Винченца и Перуџа.

 

Се вчитува...