Србите поразени од Украина пред дуелот со Македонија (ВИДЕО)

Младинската фудбалска репрезентација на Украина успеа да слави со 1-0 на гостувањето против Србија во првиот натпревар од квалификациите за Европското првенство. Украинците до предност стигнаа со голот на Дмитри Крискив во 14. минута од мечот, а овој резултат остане на семафорот до крајот на средбата.

Како потсетувње, Србија ќе биде следниот противник на македонската репрезентација во вториот меч од квалификациите. Овој дуел ќе биде одигран на стадионот „Билјанини Извори“ на 7. септември.

 

Се вчитува...