Јувентус го промовираше третиот дрес: Навивачите воопшто не се импресионирани (ВИДЕО)

Фудбалскиот гигант Јувентус денеска и официјално ги претстави третите дресови со кои ќе настапува во новата сезона. „Старата дама“ комплетно го утна третиот дрес, а нешто слично може да се каже и за голем дел од останатите европски клубови.

Идејата е јасна, сите сакаат да бидат уникатни и единствени со овие дресови, но на крајот излегува производ што повеќе личи на маичка за работник во бензиска станица отколку фудбалски дрес, вака гласи еден од коментарите на повеќето незадоволни фанови на Јуве.

 

 

 

 

Се вчитува...