Старт како од соништата за Франција: Мбапе асистира, Коло Муани погодува (ВИДЕО)

Прекрасен почеток на средбата во Минхен, во првиот полуфинален натпревар помеѓу Франција и Шпанија. Французите поведоа со 1-0, откако Мбапе од левата страна центрираше до Коло Муани, и тој со глава го совлада Симон. 

Заспа одбраната на Шпанија, Навас не можеше да му парира на Мбапе, а таму осамен беше Муани, па така носи предност за Франција уште во 9. минута од средбата.

Ова беше прв постигнат гол од игра на Франција на ова Европско првенство.

Се вчитува...