Супер-квоти само во MOZZART за победи на Челзи и Салцбург во ЛШ!

Лигата на шампионите е актуелна на програмата, во исчекување сме на третото коло, а букмејкерите на Mozzart и за денес во овој богат фудбалски ден подготвија две најголеми квоти кои во секој момент ќе бидат најголеми на свет. Можете добро да заработите, ако верувате во победи на Челси и на Салцбург.

Во Mozzart активен е и СУПЕР МУЛТИ БОНУСОТ со кој можеш да ја зголемиш својата добивка за неверојатни 1000% на тикетот! Бонусот важи за сите натпревари со квота 1.35 или поголема без игрите конечен тип на тикетот.

Уживајте и заработете со најголемите квоти на свет!

Челзи – Милан (среда, 21:00), кец 1,80

„Сините“ се на последното место со само еден бод, па вечерва на „Стемфорд Бриџ“ имаат императив за победа против лидерот во групата Милан. Росонерите во првите две кола освоија четири бода. Поразот од Динамо Загреб со отказ го плати германскиот тренер Томас Тухел, а новиот тренер на Челзи Грахам Потер стартуваше со лошо реми (1:1) на својот стадион против Салцбург. Двата тима во последните мечеви славеа победи во текот на викендот. Милан против Емполи, а Челзи во градското дерби против Кристал Палас. Росонерите не можат да сметаат на Мајк Меџано, Симоне Киера, Тео Ернандез, Давиде Калабрија, Алесандро Флоренсија, Алексис Салемејкерс, Дивок Ориги и Златан Ибрахимовиќ. Потер ќе може да смета на Едуардо Менди, Марко Кукуреља и Н’Голо Канте кои се мачеа со повреди во последните недели.

Салцбург – Динамо Загреб (среда, 21:00), кец 1,80

Загрепскиот тим направи сензација на стартот против Челзи, но потклекна на Сан Сиро против Милан. Салцбург има две ремија, па победникот од овој меч евентуално би можел да биде на врвот по три кола во групата Е од Лигата на шампионите. Салцбург сезонава не е доминантен во Австрија. Има две нерешени, додека Динамо е во серија од три триумфи на домашен терен. Овие екипи пред шест години играа во плеј-офот за Лигата на шампионите, а „сините“ стигнаа до евро елитата по две ремија 1:1. Во продолженијата во градот на Моцарт, хрватскиот шампион до место меѓу 32-те најдобри екипи во Европа го предводеше Алжирецот Ел Арби Судани.

ЗАБЕЛЕШКА: Квотите се подложни на промени, но ќе бидат највисоки во светот во секое време во MOZZART!

Се вчитува...