Суров е фудбалот: Кејн за радост на Англија и тага на Словачка (ВИДЕО)

Фудбалот знае да биде и повеќе од суров. Словаците беа на само една минута од историско четвртфинале на Европските првенства, а сега веројатно ќе мора да ги пакуваат куферите за дома.

Откако Англија во петата минута од судиското надополнување успеа да израмни на 1-1 и да го однесе мечот во дополнителни продолженија, веднаш во нив стигна и пресвртот. Хари Кејн уште во првата минута го постигна својот прв гол на шампионатот за целосен пресврт (2-1).

Се вчитува...