Тикет 1Х2: Сингл и тикет на денот

Нови интересни натпревари се денеска на спортските терени ширум Европа…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

СРБИЈА – УКРАИНА          1

Украинците играат извонредно во овие квалификации, се наоѓаат во серија од седум победи, но првото место им е осигурано, па Андриј Шевченко ќе го искористи денешниот меч со Србија за експеримент. Имено, Украина нема да може да настапат Зинченко, Марлос, Степаненко и Мораеш, неизвесен е и настапот на Конопљанка.

Србија има теоретски шанси за пласман на ЕВРО 2020, треба да победи денеска, но и да чека „кикс“ на Португалија во Луксембург. Србите се во серија од четири победи (три квалификациски и пријателски триумф над Парагвај), па со огромни мотиви ќе влезат во оваа средба, за разлика од гостите за кои квалификацискиот циклус е предвреме завршен, и тоа со осигурано прво место во групата и пласман на ЕП 2020.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Монпелје – Мотор         1 хенд.

Косово – Англија           2и2+

Циципас – Тим               2

Морнар – Задар              1 хенд.

Се вчитува...