Тиквеш со победа над Детонит ги комплетираше подготовките за новата сезона (ФОТО)

Новиот прволигаш Тиквеш 1930 со победа над Детонит јуниор од Радовиш од 2-0 ги комплетираше подготовките во пресрет на новата сезона која кавадарчани ќе ја отворат на домашен терен против актуелниот шампион Шкендија.

Повеќе играчи во таворот на домаќинтие добија шанса на овој натпревар, а Тиквеш 1930 на победа се радуваше благодарение на головите на Иван Ивановски и Алекснадар Мишов.

Се вчитува...