Торган е вистинскиот Азар – Белгија води против Португалија (ВИДЕО)

Торген Азар носи водство од 1-0 за Белгија во мечот против Португалија во осминафиналето на Европското првенство. Помладиот од браќата Азар ја направи разликата во досадното прво полувреме со евроголот кој го постигна во 42. минута.

 

 

 

Се вчитува...