Цел стадион на нозе – деби со гол на Дани Алвеш (видео)

Дани Алвеш предизвика вистинска лудница на стадионот „Морумби“ откако дебито за Сао Паоло го круниса со својот прв погодок во дресот на бразилскиот клуб, гол за победа на дуелот со Сеара (1-0).

Поранешниот ас на Барса, Јувентус и ПСЖ настапи на нова позиција, во средниот ред на бразилскиот клуб и одлично се снајде при првата шанса во која се најде, сместувајќи ја топката во мрежата на воодушевување на над 50.000 домашни навивачи.

 

 

Се вчитува...