Твенте му подари гол на Ајакс – „кикс“ на сезоната во Холандија

Ајакс со голем пресврт се врати од негатива од 2-0 и славеше со 2-5 на гостувањето против Твенте, меч што го одбележа големата грешка на домашниот голман Дромел.

Шампионот веќе имаше водство од 2-3, но победата ја запечати благодарение на „киксот“ на Дромел, кој се обиде со глава да ја расчисти опасноста, но удри само еден од соиграчите, по што топката пред празната мрежа му се одби на Ланг, кој немаше тешка задача да го постигне четвртиот гол за Ајакс.

Погледнете го големиот „кикс“ на чуварот на мрежата на Твенте…

Се вчитува...