УЕФА ја преиспитува одлуката за тоа дали Цвајер да суди во полуфиналето

УЕФА ја разгледува одлуката да го назначи германскиот судија Феликс Цвајер да суди на полуфиналето меѓу Холандија и Англија. Британски „Тајмс“ потсетува дека Цвајер во 2005 година доби шестмесечна суспензија за поткуп од 300 евра.

Очекувано, Англичаните не се насочија кон него поради ситуацијата во Калининград пред шест години, туку се навраќаа на неговиот однос со најголемата ѕвезда на Гордиот Албион, Џуд Белингем.

Островските медиуми ја нагласуваат негативната врска помеѓу Цвајер и поранешниот офанзивен играч за врска на Борусија Дортмунд, откако двајцата често имаа несогласување на натпреварите во Бундеслигата.

 

Се вчитува...