Украинците со голот на Зубков минимално славеа против Северна Ирска (ВИДЕО)

Украина минимално со 1-0 славеше на пријателскиот натпревар против Северна Ирска во подготовките за настапот на ЕВРО 2020.

За Украинците, кои се во нашата група на ЕП, голот за победа го донесе Зубков уште во 10. минута од средбата.

 

Се вчитува...