Урнебесна реакција на бразилскиот Роналдо при ПЦР тест, Роберто Карлос се „згази“ од смеење (ВИДЕО)

Легендите на бразилскиот фудбал Роналдо де Лима и Роберто Карлос се сретнаа во Катар на конгресот на ФИФА. Во таа прилика асовите мораа да направат и ПЦР тест за коронавирусот, а реакцијата на напаѓачот постана хит на социјалните медиуми.

Имено, Роналдо имаше урнебесна реакција при земањето на брис по која викна “се обидувате да ме убиете“, а тоа предизвика смеа на Роберто Карлос кој не успеа да воздржи на ваквиот потег на некогашниот колега.

Се вчитува...