Урнебесни сцени – Видал „мртов пијан“ по улиците на Милано (ВИДЕО)

Чилеанскиот фудбалер и ѕвезда на Интер, Артуро Видал беше толку пија по една забава што едвај стоеше на нозе, а имаше проблеми и да влезе во својот автомобил.

Како што пренесуваат италијанските медиуми Видал во ваква состојба бил снимен уште во август, три дена пред првиот натпревар на Интер во Серија А.

На снимката се гледа како Видал е „мртов-пијан“ и поради тоа има големи проблеми да ја одржи рамнотежата. Место на седиштето заврши така што се тркалеше по автомобилот.

 

Се вчитува...