УРНЕБЕСНО: Имобиле падна како „заклан“, па чудесно „оздраве“ кога Италија даде гол (видео)

Италијанците се познати по своите актерски способности за време на фудбалските натпревари, но Чиро Имобиле треба да добие Оскар за своето издание на дуелот со Белгија.

При еден дуел со Вермален, асот на Лацио падна како покосен и се превртуваше по теренот барајќи пенал. Само неколку секунди подоцна Италија поведе преку Барела, а тогаш – Имобиле чудесно оздраве и истрча да го прослави погодокот со соиграчите.

Се вчитува...