Урнебесно новогодишно видео – Руски тренер во улога на Мараја Кери (ВИДЕО)

Време е на новогодишните и божиќните празници, а последните неколку години им послужија како одлична шанса на маркетинг тимовите на фудбалските клубови да блеснат со оригинални идеи. Имено, наградата за 2020 година, ја доби Рубин од Казан со одличен новогодишен хит!

Фудбалерите и тренерот на Рубин, имаат одличен настап на видео записот, кое за кратко време стана вирално. Ова особено се однесува на Леонид Слуцки, кој го отпеа хитот на Мараја Кери „Сè што сакам за Божиќ си ти“, а многумина беа изненадени од неговото играње во спортот.

Поради својата харизма, Слутски дојде до доминација, а во оригиналното видео се појавува и српскиот репрезентативец Џорџе Деспотовиќ, најдобриот стрелец на Рубин.

Се вчитува...