Уште еден доказ што значел Марадона за светот (ФОТО)

Се уште не стивнуваат емоциите од прераната смрт на најдобриот фудбалер на сите времиња Диего Армандо Марадона. Во родната Аргентина тој одамна беше прогласен за Бог, а неговото влијание во животот на многу луѓе е неверојатно. Приказната датира од 2011 година, кога две близначки ги добиле имињата Мара и Дона, во чест на легендарниот Дон Диего.

Се вчитува...