Успеа да го прати Роналдо по „бурек“ и стана национален херој (ВИДЕО)

Португалија одигра само нерешено 0-0 на гостувањето кај Република Ирска во квалификациите за пласман на Светското првенство 2022 година во Катар. Роналдо повторно беше во центарот на вниманието.

На крајот на мечот го воодушеви светот со тоа што и го подари дресот на млада навивачка на Ирска, а во првото полувреме ги воодушеви и Ирците по потегот на Шејн Дафи кој го испрати Роналдо по „бурек“.

 

Се вчитува...