ВАР ја спаси Италија – Имаше ли офсајд при голот на Арнаутовиќ? (ВИДЕО)

ВАР системот барем засега ја спаси Италија во осминафиналето на Европското првенство против репрезентацијата на Австрија. Марко Арнаутовиќ донесе шокатно водство за Австријците во 65. минута, но по сугестија на ВАР собата, главниот судија на мечот Ентони Тејлор поради офсајд го поништи голот на Арнаутовиќ.

 

Спорниот момент погледнете го на следниот линк.

Се вчитува...