Вардар се спасуваше од пораз од Тиквеш на тестот во Аеродром

Вардар во самиот финиш се спасуваше од пораз на пријателскиот натпревар против второлигашот Тиквеш кој се одигра во скопски Аеродром.

Кавадарчани одиграа одличен натпревар поведувајќи со голот на Диме Иванов уште во 8. минута од натпреварот. Вардар израмни преку Реџепи во 12. минута а „црвено-црните“ поведоа со 2-1 во 25. минута со голот на Најдовски.

Но, потоа Тиквеш стигна до пресврт со головите на Марјан Ристовски во 45. и во 57. минута. Вардар до реми (3-3) стигна со голот на Трајчевски во 82. минута.

Се вчитува...