Варга ја враќа Унгарија во игра против Швајцарија (ВИДЕО)

Фудбалерите на Унгарија играат далеку подобро во второто полувреме против Швајцарција, па одличната игра успеаја да ја материјализираат со погодок со кој намалија на 1-2 на стадионот во Келн, во мечот од 1. коло од А групата на ЕП во Германија.

Откако Швајцарците имаа предност од 0-2 на полувреме, Унгарија успеа да се врати во натпреварот со погодокот на Барнабас Варга во 66. минута.

Се вчитува...