Веднаш проблеми за Шпанија: По дуел со Крос заврши четвртфиналето за Педри (ВИДЕО)

Фудбалските репрезентации на Германија и Шпанија го почнаа четвртфиналниот натпревар на Европското првенство. Уште на самиот старт селекторот на шпанската репрезентација Де ла Фуенте се соочува со големи проблеми.

По само осум минути игра теренот мораше да го напушти Педри поради повреда. По еден дуел со Крост, младата ѕвезда на Барселона едноставно не беше повеќе во можност да го продолжи натпреварот.

Се вчитува...