ВИДЕО: Борбата со која Георгиевски обезбеди полуфинале на ОИ

Македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски е на чекор до освојување на медал на Летните олимписки игри во Токио откако славеше и во четвртфиналната борба во катеогоријата над 80 килограми над таеквондистот од Брегот на Слоновата Коска Сејду Гбане со 9-4.

Додека се подготвуваме за борбата од полуфиналето против Кореецот Ин која е на пргорамата во 9.45 часот, погледнете ја борбата со која обезбеди полуфинале.

 

 

Се вчитува...