ВИДЕО: Големото срце на Диего на дело низ уште една убава приказна

Во моментите додека светот тагува по Диего Армандо Марадона, кој почина на 60-годишна возраст, се поголем број приказни се споделуваат во јавноста поврзани со неговото име.

Не е тајна дека Диего имаше огромно срце за секого. Видеото како тренира момче со две ампутирани нозе, повторно го обиколи светот уште еднаш потврдувајќи ја големината на Марадона…

 

Се вчитува...