Видео: Инцидент во Дортмунд, летаа маси кон англиските навивачи

Холандските навивачи приредија шоу во голем дел од денешниот ден низ улиците на Дортмунд, но неколку часа пред почетокот на полуфиналето дојде и до првиот посериозен инцидент.

По социјалните мрежи се шири видео на кое јасно се гледа како холандските фанови ги напаѓаат англиските навивачи пред еден паб во Дортмунд. Летаат и маси и столчиња кон Англичаните, а засега нема информации за потешко повредени лица во овој инцидент.

Се вчитува...