Видео: Кејн се врати – два гола за едно полувреме

Тотенхем брка негатива од еден гол по поразот од 1-0 на првиот дуел со Пакош Фереира, но „спарси“ веќе по првото полувреме од реваншот имаат водство од 2-0.

Главен „виновник“ е Хари Кејн, кој веднаш по разрешените дилеми околу иднината доби шанса како стартер, па за едно полувреме постигна два гола.

Се вчитува...