ВИДЕО: Одбрана каква ретко се гледа – За три секунди три неверојатни интервенции!

Рома вчера славеше со 2-0 против Емполи во Серија А благодарение на двата брзи погодоци уште во првите шест минути од натпреварот.

Меѓутоа, мечот ќе остане запаметен и по неверојатниот момент на голманот на гостите.

Викарио во една акција имаше три неверојатни интервенции за три секунди. Одбрана каква ретко се гледа. Најпрво го одбрани ударот на Пауло Дибала, потоа го одбрани и шутот на Манчини, а на крајот, иако беше паднат на земја, имаше легендарна одбрана на шутот на Абрахам…

Се вчитува...