Влаховиќ по чекорите на Ибрхимовиќ – ја совлада физиката (ВИДЕО)

Дваесет и еден годшишниот Душан Влаховиќ е вистински феномен. Српскиот интернационалец игра одлична сезона во која досега постигна 21 гол, а го отсликува сјајна тешника и ефективност поради која многумина го споредуваат со Златан Ибрахимовиќ.

Србинот својот расположлив арсенал сега го покажа и на тренингот на Фиорентина кога жонглираше при корнерот, сјајно ја префрли топката преку глава и со „фелш“ удар од невозможна позиција постигна гол.

Се вчитува...