Влаховиќ: Србија на Европското првенство во Германија нема да биде само учесник

Фудбалската репрезентација на Србија се пласираше на Европското првенство кое следната година ќе се одржи во Германија откако ремизираше со 2-2 против Бугарија во последниот натпревар од квалификациите. Србите имаа негатива се до 82. минута од натпреварот, но со голот на Бабиќ стигнаа до злато вреден бод и место на континенталниот собир.

А, таму Србие не сакаат да бидат само учесници, туку и да ја докажат својата класа како што вели голгетерот Душан Влаховиќ.

„Имаме многу квалитетен тим и сигурно е само прашање дали пласманот можевме да го решиме порано. На крајот најбитно е што се пласиравме на Европското првенство и како што Тадиќ вели треба ова да ни биде навика. Имаме квалитет и добра екипа и не треба да бидеме само учесници, туку да одиме на големите натпреварувања како екипа која другите репрезентации ќе ја гледаат како добар и голем ривал“, изјави Влаховиќ.

Се вчитува...