Во Монтреал влез во финале се слави со превртување на полициско возило (ВИДЕО)

Монтрал Канадиенс се пласираше во финалето на америчко-канадската професионална лига во хокеј на лед откако во шестиот натпревар од полуфиналето на домашен терен славеше против Вегас Голден Гингс со 3-2.

За тимот од Монтреал ова е прво финале по 28 години па по победата следеше славје на улиците на градот, а навивачите отидоа и чекор понатаму во прославата, превртувајќи полициско возило.

Се вчитува...