Во Португалија играат ’до 10’: Бенфика го понижи Насионал (ВИДЕО)

Португалскиот гигант Бенфика одигра натпревар од соништата против Насионал, совладувајќи го ривалот на домашен терен со 10-0. Со тоа тимот од Лисабон покажа надмоќ, но и се доближи на само еден бод до лидерот Порто.

Сеферовиќ и Жонас постигнаа по два погодоци, а голедата ја дополнија Грималдо, Жоао Феликс, Пици, Феро, Дијаз и Силва.

Се вчитува...