ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Се појави снимка од убиството на навивачот на Порто! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Порто неодамна ја освоија 30. титула во португалскиот шампионат, но големото славје помина во сенка на големата трагедија.

Имено, на прославата беше убиен 26-годишниот навивач на Порто, а неговата девојка се уште се наоѓа во критична состојба. Порто ја победи Бенфика со 0-1 и ја освои титулата, а на прославата беше токму и Игор Силва, момчето кое трагично го загуби животот.

Тој уште во Лисабон влегол во расправија со друг навивач на Порто, а расправата продолжила и во нивниот град каде завршила со смрт на Силва.

Се појави и видео снимка од кобниот инцидент која е навистина вознемирувачка.

 

Се вчитува...