„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Бонучи почна да изведува пенали за Јуве

Јувентус во уште еден крајно интересен натпревар стигна до победа во Серија А, овој пат над Сампдорија со 3-2. Леонардо Бонучи беше стрелец на вториот гол за „старата дама“ од пенал.

Ова беше прв изведен пенал од искусниот дефанзивец во Серија А.

 

 

Се вчитува...