„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Џанлука Бусио „вундеркинд“ за кој уште многу ќе слушате

Младиот фудбалер на Венеција, Џанлука Бусио успеа да направи нешто сезонава што ниту на еден друг млад фудбалер не му успеа.

Имено Американецот кој е роден во 2002 година беше стрелец на голот за реми на својот тим синоќа против Калјари и со тоа стана најмладиот фудбалер годинава што учествуваше во два гола на својот тим откако на минатиот меч против Торино беше направен пенал врз него.

 

 

Се вчитува...